Wyspa smyków

logo

Zabawa odgrywa ważną rolę w życiu każdego dziecka. Jest to znacząca forma poznawania świata, która przyczynia się do rozwoju społecznego, fizycznego, emocjonalnego i umysłowego.

Dzieciństwo – najważniejszy okres rozwojowy

Nasza osobowość zaczyna się kształtować już na etapie wczesnego dzieciństwa. Okres przedszkolny nazywany jest okresem krytycznym – właśnie wtedy dziecko nawiązuje pierwsze relacje z innymi rówieśnikami, poznaje otaczający świat, uczy się regulacji swoich emocji i radzenia sobie z porażką. Zapewnienie dziecku odpowiednich warunków oraz narzędzi do rozwoju jest niezwykle ważne.

Jak przedszkole może przyczynić się do rozwoju dziecka? 

Przedszkole stanowi idealne środowisko do angażowania dziecka w różnego rodzaju zabawy, szczególnie grupowe. Pozwalają one na poznawanie otaczającego świata oraz siebie. Zabawy przedszkolne można nazwać również procesami dydaktycznymi – dziecko nabywa nowe umiejętności i zainteresowania, a także rozwija się na wielu płaszczyznach. Placówki przedszkolne są odpowiednio przygotowane do korzystania z różnych form zabaw, dopasowanych do konkretnego wieku i możliwości dziecka – w inne gry i zabawy angażujemy grupy 3-latków, w inne 6-latków. Oprócz nauki i rozwoju poprzez zabawę, dzieci mają również okazję do spędzenia kreatywnego i radosnego czasu z innymi rówieśnikami w bezpiecznych warunkach. Ponadto, przedszkole przygotowuje dziecko do wejścia w kolejną rolę – ucznia. Kontakt z rówieśnikami oraz wychowawcami, ustalone gry i zabawy oraz panujące na terenie przedszkola zasady, znacząco ułatwiają przejście do obowiązków szkolnych. 

Nasze przedszkole Wyspa Smyków zapewnia dzieciom rozwijające zajęcia, kierując się programem dydaktycznym według pedagogiki zabawy. Wiemy, jak ważnym okresem rozwojowym są pierwsze lata życia i staramy się pomagać dzieciom w prawidłowym rozwoju, dostarczając jednocześnie okazji do formowania pięknych wspomnień i zawierania przyjaźni – wszystko to w sprzyjającej i przyjaznej atmosferze pod czujnym okiem zespołu doświadczonych pedagogów. Naszą misją jest dobro każdego malucha!