Wyspa smyków

logo

Żłobek to miejsce, gdzie dzieci zaczynają swoją przygodę z nauką i rozwijają swoje umiejętności społeczne. Dla wielu rodziców to pierwsze miejsce, w którym dziecko odkrywa świat poza własnym domem. Choć decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka często wynika z potrzeb zawodowych rodziców, warto uwzględnić również inne aspekty.

Kiedy zapisać dziecko do żłobka?

Zapisanie dziecka do żłobka może pozwolić rodzicom na powrót do pracy oraz wypełniane zobowiązań zawodowych. Specjaliści podpowiadają, że 18 miesiąc życia to odpowiedni moment na to, aby powierzyć opiekę nad pociechą wykwalifikowanym opiekunom. Do tego czasu maluch zdołał nawiązać już silne więzi ze swymi bliskimi, a kontakt z innymi dziećmi nauczy go nieco samodzielności i pozwoli nabyć nowe umiejętności. Oddany pod opiekę malec będzie mógł rozwijać się emocjonalnie pod okiem doświadczonych pracowników placówki oraz uczyć się nawiązywania nowych relacji. Co więcej zostanie objęty specjalnym programem edukacyjnym, do którego zaliczają się ćwiczenia ruchowe czy paralogopedyczne. Do żłobka przyjmowani są wszyscy przyszli podopieczni, którzy nie przekroczyli 2 i pół roku. 

Szukasz żłobka w Legionowie?

Wyspa Smyków to prywatny żłobek i przedszkole w Chotomowie koło Legionowa. Zapewniamy profesjonalną opiekę oraz sympatyczną, rodzinną atmosferę, która sprzyja nawiązywaniu relacji i rozwijaniu nowych zdolności. Doświadczeni opiekunowie w opiece nad maluchami wykorzystują innowacyjne metody zapewniające ich zrównoważony rozwój. Kolejną korzyścią wynikającą z wyboru naszego żłobka w okolicy Legionowa jest wyposażenie kolorowych sal zabaw. Podopieczni znajdą w nich wiele zajmujących gier edukacyjnych, które skutecznie oddziałują na zdolności intelektualne i motoryczne dzieci. Wszystkie z udostępnianych zabawek posiadają specjalne atesty potwierdzające, że nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych. Żłobek w okolicach Legionowa zapewnia wartościowe wyżywienie przygotowywane na podstawie instrukcji dietetyka, dzięki czemu rodzice zyskują pewność, że ich dzieci otrzymają wyłącznie zbilansowane posiłki najwyższej jakości. 

Żłobek to miejsce przyjazne, w którym dzieci mogą nabywać nowych umiejętności poprzez zabawę. Opiekunowie zaś dążą do tego, aby ich podopieczni poznawali świat i rozwijali się w zgodzie ze swoim rytmem i potrzebami.