Wyspa smyków

logo

Nasz żłobek

żłobek niepubliczne legionowo

DLACZEGO NASZ ŻŁOBEK?

NASZ ŻŁOBEK jest miejscem, które będzie zastępować ciepły dom dzieciom, których rodzice są aktywni zawodowo.
Szczęśliwe dzieciństwo stanowi fundament w dalszej fazie życia jednostki, dlatego też pragniemy, aby dzieci uczęszczające do naszego żłobka miały beztroskie, radosne, szczęśliwe i pełne przygód dzieciństwo.
Nasza placówka powstała z myślą o zapewnieniu najmłodszym dzieciom opieki i edukacji, wspieraniu ich rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego, w atmosferze zabawy, uśmiechu i radości.
Nasz żłobek łączy w sobie miejsce profesjonalnej opieki dla dziecka od 12 miesiąca życia do 3 lat, a potem w przedszkolu od 3 lat do 5 roku życia, gdzie w pełni zaspokajane są jego potrzeby: bezpieczeństwa, poznawania świata, kontaktu emocjonalnego oraz rozwoju. W przyjaznej i domowej atmosferze dzieci wprowadzane są w świat samodzielności i współpracy w grupie.
zajęcia plastyczne
Zajęcia dodatkowe
W naszej placówce zatrudniamy profesjonalnych opiekunów – ludzi z pasją, którzy wspierają nas w misji tworzenia miejsca przyjaznego każdemu dziecku. W żłobku staramy się stwarzać dzieciom warunki do rozwijania indywidualnych talentów oraz kontaktu z rówieśnikami. Wykorzystujemy do tego innowacyjne metody pracy z dziećmi.
Każdy dzień w żłobku dla Maluszków jest ATRAKCYJNY! Podczas pobytu w naszej placówce dzieci mają okazję poznawać świat, odkrywając przy tym jego tajemnice i cuda, uczyć się nowych rzeczy, przeżywać przygody i nowe doświadczenia. Praca z dziećmi w naszym żłobku opiera się na DZIENNYM PLANIE DNIA co pozwala dziecku na stopniowe budowanie pojęcia czasu, uczenie się planowania i organizacji, a nade wszystko wpływa na poczucie bezpieczeństwa.

Nasz żłobek

Nasz Żłobek usytuowany jest w dogodnym miejscu, blisko centrum Chotomowa. Mieści się w budynku Przedszkola Niepublicznego WS Wyspa Smyków przy ulicy Pięknej 26 w Chotomowie.

Żłobek dysponuje przestronnymi salami zabaw oraz pomieszczeniami do leżakowania. Na terenie Żłobka znajduje się duży plac zabaw, który umożliwia przeprowadzanie zajęć z dziećmi na świeżym powietrzu. Na ogrodzonym placu zabaw są zabawki terenowe posiadające certyfikaty – są dopuszczone do użytku przez dzieci od 1 roku do 4 lat. Piasek w piaskownicy wymieniany jest raz w roku, przywożony z czystego źródła (wyrobisko). Teren żłobka jest pięknie obsadzony krzewami, kwiatami i drzewami, które latem zapewniają potrzebny cień. Sale zabaw są kolorowe, bogato wyposażone w gry edukacyjne oraz zabawki, które zostały dobrane w taki sposób, aby sprzyjały rozwojowi intelektualnemu, poznawczemu, emocjonalnemu oraz werbalnemu – mowa bierna i czynna dziecka. Zabawki znajdujące się na salach zabaw są wykonane ze zdrowego tworzywa nieszkodliwego dla dzieci posiadające atest PZH.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Placówki!

Dyrektor i Personel Żłobka

Nasz ŻŁOBEK dla Maluszków jest miejscem, w którym bezpieczeństwo, rozwój poznawczy, ruchowy i intelektualny jest najważniejszy, a największą nagrodą jest dla nas uśmiech DZIECKA!

W NASZYM ŻŁOBKU

zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od ukończenia 1 roku do 3 roku życia dziecka.
Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 17:00. Posiadamy własny ogród i specjalnie przygotowany placyk zabaw dla dzieci ze żłobka. Wszystkie pomieszczenia są bezpieczne, dostosowane do potrzeb dzieci, czyste i słoneczne.

W naszej placówce zatrudniamy fachowy personel, który każdego dnia opiekuje się Państwa dzieckiem.

Opiekę pedagogiczno-wychowawczą sprawują opiekunki dziecięce z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które zapewniają fizyczne i emocjonalne bezpieczeństwo w czasie każdej zabawy i całego dnia pobytu dziecka w Żłobku.
Nad prawidłowym żywieniem naszych dzieci czuwa dietetyk. Zatrudniamy także personel pomocniczy dla zapewnienia czystości i porządku.

„Najważniejszy obowiązek wobec dzieci, to dać im szczęście." — Alen Baxton

KILKA PYTAŃ RODZICÓW:

DYLEMAT: ŻŁOBEK CZY NIANIA?

Pierwsza kwestia, to brak kontroli niani. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, co niania robi z naszym dzieckiem przez cały dzień. Mimo naszych próśb, nie wiemy, w co i jak bawi się z Maluszkiem oraz co podaje mu do jedzenia. Plus taki, że niania to kontakt jeden na jeden. Jednakże istnieje także druga kwestia- finanse. Żłobek jest tańszy, niż niania. Żadna niania nie będzie pracować za kilka złotych na godzinę. Nie znajdziecie Państwo niani za taką kwotę.

DLACZEGO OPRÓCZ CZESNEGO TRZEBA PŁACIĆ JESZCZE ZA WYŻYWIENIE?

Kwota czesnego jest przeznaczona na opiekę dziecka, zajęcia dydaktyczne, opłaty lokalowe, wynagrodzenie dla wychowawczyń, natomiast cała kwota za wyżywienie przekazywane jest firmie cateringowej, która przywozi jedzonko, dlatego nie jest ona wliczana w nasze czesne.

DLACZEGO OPŁATY ZA ŻŁOBEK SĄ WYŻSZE OD OPŁAT ZA ZWYKŁE PRZEDSZKOLE?

W żłobku na grupę dzieci przypada wiele więcej opiekunek, niż na taką samą ilościowo grupę w przedszkolu. Bowiem zakres poświęconej uwagi również musi być większy dla dzieci w wieku żłobkowym, niż przedszkolnym. Dlatego opłaty są wyższe.

JAKĄ MAM PEWNOŚĆ, ŻE MOJE DZIECKO BĘDZIE BEZPIECZNE W ŻŁOBKU?

Opiekę nad dziećmi sprawują opiekunki dziecięce i nauczycielki, które z zamiłowania do dzieci od lat uczą się i podnoszą kwalifikacje w pedagogice i psychologii. Poza tym nad pracą naszego żłobka czuwa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Urząd Gminy w Jabłonnie, Kuratorium Oświaty w Warszawie.

CZY ZAŁOŻENIE I PROWADZENIE ŻŁOBKA TO PROSTA SPRAWA I KAŻDY MOŻE TO ROBIĆ?

Aby założyć żłobek trzeba stawić czoło wielu wymaganiom. Począwszy od znalezienia odpowiedniego lokalu, poprzez sprostanie wszelkim wymaganiom z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych (Dz. U. Nr 69, poz. 367). Kolejno, pozostaje spełnić wszelkie wymagania z Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, poz. 235). Po spełnieniu wszelkich wymagań z obu tych dokumentów należy złożyć podanie do Urzędu Miasta, aby żłobek mógł zostać wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. My możemy się pochwalić, że mimo wielu trudnych i pracowitych miesięcy, przeszłyśmy całą tę biurokratyczną drogę i nasz żłobek został wpisany do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych, co oznacza, że spełnia wszelkie restrykcyjne wymagania i jest w pełni przygotowany na przyjęcie dzieci.