Przedszkole stanowi pierwszy etap formalnej edukacji dla dzieci, które wkraczają w świat nauki i interakcji społecznych. Jest to ważny czas dla rozwoju dziecka, podczas którego młody człowiek nabywa nie tylko podstawowe umiejętności edukacyjne, ale również społeczne i emocjonalne.

Funkcjonowanie w grupie

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci uczą się funkcjonować w grupie. Zdobywają umiejętności w zakresie współpracy, komunikacji i budowania relacji z rówieśnikami oraz dorosłymi. Aktywności takie jak zabawy zespołowe, sprzyjają rozwijaniu empatii i umiejętności porozumiewania się. W ten sposób dziecko nawiązuje pierwsze długotrwałe relacje z osobami spora kręgu rodziny.

Praca nad słownictwem

Dla dzieci w wieku przedszkolnym ważne jest także poszerzanie zasobu słownictwa. Zajęcia polegające na opowiadaniu, słuchaniu opowieści, nauce rymowanek i piosenek pozwalają na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych oraz doskonalenie poprawnej wymowy. Może to stanowić fundament dla późniejszego sukcesu w nauce.

Wiedza o otaczającym świecie

W naszym niepublicznym przedszkolu w okolicy Legionowa stawiamy na rozwój umiejętności poznawczych poprzez zabawy dydaktyczne, gry logiczne oraz eksperymenty sensoryczne. Dzieci uczą się obserwować, jak również analizować otoczenie, rozwiązywać problemy oraz poszerzać swoją wiedzę o otaczającym świecie.

Umiejętności manualne

Nie można zapominać o wartości doskonalenia umiejętności motorycznych. Poprzez zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne , maluchy rozwijają swoją zręczność manualną. Aktywności te kształtują i usprawniają organizm małego człowieka, a także pobudzają dojrzewanie ośrodków mózgowych w mózgu. Dzięki tego rodzaju zajęciom polepszeniu ulega koordynacja ruchowa i szybkość przewodzenia bodźców nerwowych.

Rozpoznawanie i wyrażanie emocji

Nasze przedszkole jest również miejscem, gdzie dzieci uczą się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje. Poprzez różnorodne czynności, uczą się radzenia sobie ze stresem, frustracją czy złością, a także budowania pozytywnego stosunku do siebie i innych.

Wsparcie dalszego rozwoju

Należy podkreślić, że rozwój każdego dziecka przebiega indywidualnie, dlatego też ważne jest, aby w przedszkolu zapewniano wsparcie i stymulację dostosowaną do potrzeb każdego malucha. Nasze prywatne przedszkole koło Legionowa jest miejscem, gdzie dzieci czują się bezpiecznie i są akceptowane we wszystkich aspektach swojego życia. Dzięki temu mogą budować poczucie własnej wartości, kreatywność oraz ciekawość świata, które są podstawą ich dalszego rozwoju.